Materiály

Bavlněný satén

Satén vzniká specifickým způsobem provázání tkalcovských přízí (tzv. atlasovou vazbou) a jeho výsledkem je hedvábně měkká tkanina s velmi  příjemným omakem a vysokým leskem na lícní straně. 

Bavlněný satén je vyroben z bavlněné příze, v našem případě je ještě povrchově upraven, má vyšší savost a také by se měl snáze žehlit.

Takto zpracovaná bavlna je měkčí než perkál.

Název satén je odvozen od názvu čínského města Thien-ťin, v arabštině vyslovovaného Zaitun. Odtud se satén ve středověku exportoval do Evropy.

Vyrobeno v České republice.

Bambusové listy ořez

Bambus

Bambusové vlákno se získává z dřevitých stébel bambusových trav. Má přirozené antibakteriální účinky. Pěstování bambusu nezatěžuje přírodu a je ekologické. Své antibakteriální vlastnosti si zachovává i po zpracování.

Bambusová viskóza má výborné termoregulační vlastnosti, při chladném počasí příjemně hřeje a v teple krásně chladí. Tento materiál absorbuje vodu čtyřikrát více než bavlna, odvádí pot z těla a zaručuje pocit sucha a pohodlí.

Tencel

tencel® je lyocellové vlákno od firmy Lenzing AG, rostlinného původu – extrahuje se ze surového materiálu eukalyptového dřeva. Jedná se o přírodní vlákno nové generace, nadmíru šetrné k životnímu prostředí. Je to měkký, jemný materiál, na omak velmi příjemný.

Vyniká svou prodyšností, lehkostí a je chladivý.
LilyBeth eukalypt